Léto

St. Martin je skvělým výchozím bodem jak pro turistiku, tak pro cyklistiku.

Přímo nad pensionem Heidi vede hned několik turistických tras, díky kterým se lze dostat na nejkrásnější vrcholové body v bezprostředním okolí jako např. Ostermaisspitz s výhledy na Dachsteinský masiv, Korein obklopený úchvatnými masivy, Frommerkogel s výhledy na Bischlinghöhe a Tauernkogel a rozlehlými planinami pro pasoucí se horské krávy. Také se nad Pensionem Heidi nachází několik horských chat jako např. Buttermilchalm, Ostermaisalm, Karalm, kde se můžete po krátké procházce občerstvit a na venkovních terasách pokochat okolím, které Vás učaruje.

        

S dětmi můžete přímo v St. Martinu strávit příjemný den na přírodním koupališti Seepark s plochou 6.200m2.

 

 

Místa v okolí, která stojí za návštěvu:

Hrad Hohenwerfen - zcela právem se mu říká „hrad zážitků“. Kromě prohlídky hradu, s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s „rytířskými potřebami“ jsou absolutním magnetem pro malé i velké návštěvníky také každodenní přehlídky letů dravých ptáků, které pořádá Salcburský zemský svaz sokolníků. Prohlídka lze s přehrávačem se sluchátky v českém jazyce.

Bischlinghöhe - je vyhlášeným místem Paraglidingu, který si i Vy můžete se zkušeným instruktorem vyzkoušet. Nezapomenutelný zážitek!

Ramsau am Dachstein - které Vás uchvátí svou polohou, přímo pod Dachsteinským masivem a vzhledem krásné malé horské vesnice. Z Ramsau lze vyjet po placené Dachsteinstrasse na hlavní parkoviště lanovky na Hunerkogel (2687 m.n.m.), z jehož vrcholu, máte vrchol Hoher Dachstein (2995 m.n.m.) jako na dlani. Na vrcholu Vás také čeká visutý most, nebeské schody a ledová jeskyně. Výlet nepatří k nejlevnějším, ale rozhodně stojí za to!

Gosausee - úchvatná jezera Vorderer (Přední) a Hinterer (Zadní). U Vordered Gosausee se můžete projít podél jezera obklopeného tyčícími se horami, vyzkoušet zdejší ferratu nebo pokračovat přes jezero Hinterer až na horskou chatu Adamek hutte, která leží pod masivem Dachsteinu a nabízí úžasná panoramata.

Hallstatt - s jedinečnou atmosférou a krajinou, který leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO.

Obertauern - krásné horské lyžařské středisko, protkané turistickými i cyklo trasami, proslavené už v 60. letech skupinou Beatles, která na místních sjezdovkách natáčela svůj slavný film. Na jejich počest je zde jejich socha, která vítá návštěvníky při vjezdu do Obertauernu. Po cestě zpět do Pensionu Heidi neopomeňte minizoo v Untertauernu.

Zell am See - krásné městečko Zell am See na břehu jezera, výhled na sněho bílý ledovec Kitzsteinhorn, hory tyčící se k nebesům, křišťálově čistá voda. Můžete zde vyzkoušet vodní lyže, nebo si půjčit lodičky či paddleboard a kochat se okolím přímo z hladiny jezera. Poblíž je krásné středisko Kaprun, které Vám kromě vrcholů nabídne třeba i bobovou dráhu. Z těchto míst se lze vydat na placenou panoramatickou Grossglocknerskou vysokohorskou silnici vedoucí do Heiligenblutu.

Lammerklamm - tato přírodní památka se nachází u městečka Abtenau v horské oblasti na divoké řece Lammer. Kilometrová procházka vám zabere zhruba hodinku, ale rozhodně stojí za návštěvu.

 

Více inspirace naleznete v sekci VÝLETY.

 

Pokud byste raději preferovali předem zajištěný a ověřený program s našimi zkušenými průvodci a autobusovou dopravou, vyberte si některý z našich cyklistických nebo pěších zájezdů.

Zájezdy s ubytováním v Pensionu Heidi v St. Martin am Tennengebirge:

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA:


Po rovině naříč Alpami
Enžská cyklostezka
K alpským termálům na kolech
Panorama trip
Amadé bike
Cyklostezkami podél alpských řek
Za krásami alpských jezer a jezírek

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI:


Za vodníky alpských jezer
Rakouské Kolorádo pro děti
Cyklostezkami podél alpských řek a jezer
Za vodníky alpských jezer

TURISTICKÉ ZÁJEZDY:


Pohodově k vrcholům Alp
Za romantikou alpských salaší


Turistická mapa okolí St. Martin ZDE

Více zájezdů a kompletní informace o nich naleznete na www.ck-trip.cz v sekci CYKLOTURISTIKA  


  

Aktuality

Chcete se stát průvodcem CK TRIP?

Cykloturistická sezóna je v plném proudu a my již připravujeme tu následující. Zájem o naše zájezdy je veliký, proto hodláme naši nabídku cykloturistických zájezdů do Rakouska, Slovinska, Německa a Itálie rozšířit, proto bychom rádi do našeho týmu stálých průvodců přivítali nové tváře.

Umíte-li anglicky či německy, jste-li organizačně i fyzicky zdatní, ozvěte se nám (ck-trip@ck-trip.cz). Nehledáme průvodce na stálý pracovní poměr, ale sportovní a cestovatelské nadšence, kteří by rádi věnovali část své dovolené průvodcování cykloturistických zájezdů naší CK.

 

Výhodou je znalost cykloturistických zájezdů CK TRIP.

 

Těšíme se na Vás, tým CK TRIP

Více »

LÉTO na kole - přinášíme Vám přehled posledních pokojů

24. 09. - 28. 09. 2022         Panorama trip / Amadé-bike - poslední 4 pokoje

28. 09. - 02. 10. 2022         K alpským termálům na kolech - poslední 2 pokoje

 

Více »

LÉTO V ALPÁCH s vlast. dopravou s 50% SLEVOU!

Využijte speciální akci s vlastní dopravou na léto 2022 do Pensionu Heidi v idylické horské obci St. Martin am Tennengebirge.

 

AKCE - 50% sleva pro 3. a každou další platící osobu ve společném apartmánu v uvedených termínech:

   21.08.-01.09.2022

   04.09.-14.09.2022

   18.09.-24.09.2022

 Máme pro Vás připraveny super tipy na výlety. Můžete tak vyrazit kabinovou lanovkou k Dachsteinskému ledovci či se vydat do romantického Hallstattu.

 

Více »

Certifikát proti úpadku 22/23

06.04.2022 - Nový certifikát: V sekci "ke stažení"  najdete Certifikát - pojištění CK TRIP proti úpadku pro další období, tedy 1. 4. 2022 - 31. 3. 2023.

Více »

Výzva pro skupiny, party a rodiny!

Ubytování v rakouském městečku St. Martin am Tennengebirge - v penzionu Heidi pro skupiny, party a rodiny. Penzion se nachází pouhých 410 km z Prahy! Slevy pro skupiny!

 

Neváhejte a rezervujte si letní dovolenou s vlastní dopravou!

790 Kč/os./noc na pevném lůžku

590 Kč/os./noc na přistýlce

 

Více informací naleznete proklikem na odkazy v příspěvku, pro rezervaci termínu pište prosím na e-mail: info@ck-trip.cz. ZIMA 2022/2023 skupiny poptávejte již nyní!

Více »

Do Rakouska zcela bez omezení - shrnutí opatření pro Rakousko a Itálii!

  • -přinášíme Vám vždy nejvíce aktuální informace!

Více »

Katalog LÉTO 2022 je tu!

Prolistovat si jej můžete ZDE.

Více »

Sportovní nákrčníky v prodeji!

Spustili jsme prodej našich sportovních nákrčníků!

 

Více »

Střípky z historie horské vesnice St. Martin am Tennengebirge

Z kroniky obce vybraly Magda Stehnová a Irena Špringlová

St. Martin leží v nadmořské výšce 947 m, je rozvodím řek Lammer a Fritzbach a skládá se ze dvou částí – St. Martin a Lammertal.
Nejvyšším vrcholem na území obce je Fritzerkogel (2363 m), nejnižší část obce je u ústí potoka Haslangerbach v 818 m.
Stavení sedláků se rozkládají v nadmořské výšce 830-1197 m.
Vesnice je obklopena několika horskými masívy – Tennengebirge, Stuhlgebirge a téměř dvoutisícovými vrcholy Koreinhöhe, Frommerkogel a Gerzkopf.

Více »

Webkamera

Zvětšit

 Počasí

česky    deutsch