Na lyže do Rakouska a Itálie? „Přísně, zato bezpečně!“

Na lyže do Rakouska a Itálie? „Přísně, zato bezpečně!“

  • takto zní v Rakousku slogan pro nastávající lyžařskou sezónu. Přinášíme Vám vždy nejvíce aktuální informace!

 

 

 

 

RAKOUSKO

ON neboli 2G - zpřísněná opatření od 8. 11. 2021.

Rakousko zavedlo plošné zpřísnění podmínek pro ubytování, gastronomii, vstupy apod., kdy toto vše je umožněno výhradně očkovaným (max. 9 měsíců od 2. dávky) a těm, kteří v posledních 6 měsících prodělali covid-19. Výjimku mají děti do 12 let. Do 6. 12. 2021 je přechodné období, kdy v případě očkování jen 1. dávkou, se dotyčný může prokázat platným PCR testem.

Více ZDE.

Aktuální informace pro VSTUP do Rakouska naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Vídni:

https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/zimni_turisticka_sezona_2021_22_v.html

Aktuální informace pro návrat z Rakouska (nyní tmavě červené)

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html

 

Opatření platící od 15. 11. 2021.

Pro očkované, osoby do 180 dnů po prodělání covidu a děti před dovršením 12 let platí minimální omezení – povinnost nosit v nástupním prostoru lanovek a v kabinových lanovkách a lanovkách s ochrannými kryty respirátory FFP 2. U dětí do 12 let stačí jakákoli ochrana úst a nosu (nákrčník). Lanovky nebudou mít žádná kapacitní omezení a ve frontách není potřeba dodržovat minimální vzdálenost (ta v Rakousku činí 1,5 m). 

Pro gastronomii, ubytování a nákup skipasů musí mít u sebe děti od 12 let a všichni dospělí doklad o bezinfekčnosti (rakouské „3G“ = české ONT)Skipasy budou prodány pouze na dobu platnosti dokladu o bezinfekčnosti. Doklady (QR kódy) jsou kontrolovány důsledně (čtečkami). 

AG testy jsou v Rakousku do konce března 2022 zdarma, platí ale jen pro stupeň opatření 1. a 2. V případě dosažení 3. stupně se výrazně komplikuje cestování neočkovaných a těch, kteří covid neprodělali, jelikož se musí každých 48 h prokazovat novým PCR testem. Informace o testovacích místech a způsobu objednání na testy klientům pomůžeme zjistit, ale rezervace, doprava na testy a jejich platba je na klientovi, jakož i rozhodnutí o slučitelnosti této povinnosti a důsledků z ní vyplývající s účastí na autobusovém zájezdu. Opatření pro nadcházející lyžařskou sezónu, která vstoupí v platnost 15. 11. 2021, najdete ZDE:  https://www.sichere-gastfreundschaft.at/#lp-pom-block-2735 

Opatření se v Rakousku odvíjejí od 5stupňového plánu dle obsazení intenzivních lůžek v nemocnicích. Pro stupeň 1 a 2 platí pro lyžování a pobyt v restauracích „3G“ = ONT, přičemž pro gastronomii a ubytování od stupně 2 neplatí samotesty. Od stupně 3 (od obsazenosti nemocnic 20% nebo 400 lůžek) se pro lyžování a pobyt v restauracích zavádí pravidlo „2,5 G“ (neplatí antigenní testy, ale pouze PCR testy) a od obsazenosti nemocnic 25% nebo 500 lůžek se zavádí pravidlo „2 G“ (testy neplatí, omezení pohybu neočkovaných). 

S omezeními při apre-ski a večerních návštěvách restaurací a diskoték musí počítat neočkovaní, kteří neprodělali covid: I v 1. stupni platí „2,5 G“ (tedy pouze PCR-test). Od 2. stupně se pro apre-ski, diskotéky a večerní návštěvy restaurací zavádí pravidlo „2 G – tedy vstup očkovaným a těm, kteří prodělali covid.“ 

 

Rakousko zavádí od 22. 11. 2021 lockdown, který má trvat 10 dní, pravděpodobně však až do 13. 12. 2021.

Z tohoto důvodu jsme nuceni zrušit zájezd Ski Amadé v termínu 8.-12. 12. 2021. Náš další lyžařský předvánoční zájezd Nauders+Reschenpass v termínu 15.-20.12 2021 je obsazen dostatečným počtem klientů a pokud nedojde ke změně ze strany rakouské vlády, tak se ZÁJEZD USKUTEČNÍ!

Milovníkům Alp a nedočkavým lyžařům nabízíme poslední volná místa na tomto tradičním předvánočním zájezdu! A buďte bez obav - pokud by se zájezd neuskutečnil, o své finanční prostředky nepřijdete - buď si vyberete jiný zájezd, nebo vám peníze obratem vrátíme.

 

V Rakousku končí všeobecný lockdown 11.12. 2021. Využijte ideálních sněhových podmínek a vyrazte na lyže!

Tyrolsku budou otevřeny restaurace a hotely od neděle 12. prosince. Lyžařskému zájezdu CK TRIP Nauders+Reschenpass 15.-20. 12. 2021 nic nestojí v cestě! Využijte několika posledních volných míst na tomto tradičním zájezdu.

V Salcbursku budou restaurace a hotely otevřeny od 17. prosince, což je termín, od kterého můžeme realizovat zájezdy do Ski Amadé a pobyty v Pensionu Heidi.

Využívání služeb je ale možné pouze pro očkované a ty, kteří covid prodělali, pro ostatní trvá lockdown. Výjimku mají děti do 12 let. V ubytování, gastronomii a u koupi skipasů je potřeba se prokázat potvrzením o bezinfekčnosti („2 G“ = očkování, prodělaný covid).

Více informací: https://www.mzv.cz/vienna/cz/koronavirus/index.html

 

PRAVIDLA VSTUPU (PŘEKROČENÍ HRANICE) DO RAKOUSKA PLATNÁ OD 20.12.2021

V reakci na šíření varianty omikron v Evropě dochází od pondělí 20. prosince ke zpřísnění podmínek pro vstup do Rakouska. 

Ke vstupu do Rakouska (při překročení hranice) je od 20. prosince 2021 třeba předložit: 
- doklad o naočkování či prodělání Covid-19 v posledních 180 dnech - tzv. 2G (geimpft/naočkovaný či genesen/uzdravený) a zároveň negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru). Tato povinnost se nevztahuje

a) na osoby, které doloží, že obdržely třetí posilovací očkovací dávku

b) na osoby, které se uzdravily v posledních 90 dnech - ty nemusí předkládat negativní PCR při vstupu do země, pokud předloží lékařské osvědčení, že od pozitivního testu, resp. od prvních příznaků uplynulo min. 14 dní, min. 48 hod. nevykazují žádné příznaky nákazy a i přes pozitivní výsledek testu lze předpokládat, že již nehrozí přenos infekce. 

Osobám, které se neprokáží negativním PCR testem nebo dokladem o podání posilovací očkovací dávky, bude vstup umožněn, musejí ale podstoupit PCR test v Rakousku a nastoupit do domácí karantény do doby, než obdrží negativní výsledek. V tomto případě se cestující musejí rovněž před cestou registrovat.

 

06.01.2022 – Z TISKOVÉ KONFERENCE RAKOUSEKÉ VLÁDY PŘÍSNĚJŠÍ KONTROLOVÁNÍ PRAVIDLA „2G“, PŘIČEMŽ PLATNOST CERTIFIKÁTU SE MĚNÍ NA 6 MĚSÍCŮ

 

ITÁLIE 

Pro lyžování, ubytování a gastronomii v Itálii se od dětí od 12 let a dospělých rovněž vyžaduje platný doklad o bezinfekčnosti. V uzavřených místnostech a uzavřených lanovkách (kabiny, sedačky s kryty) je povinnost nosit roušku. Kapacita kabinových lanovek je omezena na 80%, sedačky a vleky bez omezení. Za nepředložení platného certifikátu hrozí pokuty 600 – 1500 EUR. 

 

Italská vláda 16.12.2021 schválila prodloužení nouzového stavu do 31.3.2022.

Zároveň byly také zpřísněny podmínky vstupu. V období od 16.12.2021 do 31.1.2022 se musí VŠICHNI přijíždějící z členským států EU, tj. i očkovaní a uzdravení, prokázat negativním testem (antigenním ne starším 24h, PCR  ne starším 48h). Neočkovaní cestující musí mít test a podrobit se 5denní karanténě. Přijíždějící ze zemí mimo EU musí mít test a nastoupit do 10denní karantény.

MZV ČR ještě u ZÚ v Itálii ověřuje podmínky pro cestování dětí.

Nejnovější informace 27.12. 2021: https://www.mzv.cz/milano/cz/konzularni_a_vizove_informace/aktuality/od_2022_nova_pravidla_pro_lyzare.html

 

3 nová pravidla pro lyžování v Itálii od 1. 1. 2022:

Povinnost mít sjednané pojištění odpovědnosti za škody (nekontroluje se při koupi skipasu, ale v případě škodní události), lyžování pod vlivem alkoholu (max. 0,5 promile), povinnost nosit ochrannou přilbu pro všechny do 18 let.

 

PRAVIDLA PRO UBYTOVÁNÍ, GASTRONOMII, LYŽOVÁNÍ/SKIPASY:

Od 10.1.2022 dochází k omezením pro neočkované osoby. Super Green Pass = EU certifikát o očkování/uzdravení („ON“ = „2G) bude podmínkou pro ubytování, nákup skipasu =  tj. nebude již stačit negativní výsledek testu. Doklad o očkování/prodělání covidu bude u pokladny při nákupu skipasů spárován se skipasem.

V místech nástupu a výstupu z lanovek a v uzavřených lanovkách je povinnost nosit respirátor FFP2 (nevztahuje se na děti mladší 6 let), přičemž platí zákaz konzumace potravin a nápojů a zákaz kouření během přepravy a také v místech nástupu a výstupu z lanovky. Minimální sociální odstup činí v Itálii 1 metr.

Pro vstup do Itálie od 16.12.2021 do 31.1.2022 se musí VŠICHNI přijíždějící z EU, starší 6 let (tj. i očkovaní a uzdravení), prokázat antigenním testem ne starším 24h nebo PCR 48h. (Ten, kdo má pouze test (tj. nemá platný certifikát o očkování nebo prodělání onemocnění), se musí podrobit 5-denní karanténě.)

 

Aktuality

Speciální nabídka ubytování v Pensionu Heidi

Možnost lyžování ve Ski Amadé, Obertauern a Dachstein-West. 

 

Akční ceny ubytování v pensionu HEIDI pro jednotlivce i skupiny v termínu 16. 1.-3. 2. 2022!

 

 

Více »

Na lyže do Rakouska a Itálie? „Přísně, zato bezpečně!“

  • takto zní v Rakousku slogan pro nastávající lyžařskou sezónu. Přinášíme Vám vždy nejvíce aktuální informace!

Více »

Náš katalog CK TRIP LÉTO 2022 JE TU!

V tradiční termín 11. 11. vám přinášíme cestovatelskou inspiraci v podobě našeho již 32. letního katalogu s nabídkou aktivní dovolené.

 

Elektronický katalog si prolistujte ZDE nebo stáhněte jako PDF ZDE. Zájezdy rovněž najdete v příslušných sekcích na www.ck-trip.cz:

 

CYKLOTURISTIKA, CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI, TURISTIKA, INLINE SKATING, VODNÍ TURISTIKA a LYŽOVÁNÍ.

 

 Jaké novinky jsme pro vás připravili?

 

Více »

KATALOG ZIMA 2022 JE TU!

 Prolistovat si jej můžete ZDE, stáhnout ZDE.

Pro rezervaci zájezdů klikněte ZDE.

Shrnutí opatření pro Rakousko a Itálie - lyžařská sezóna 2021/22 ZDE:

 

Zahájili jsme prodej zimních zájezdů na rok 2021/22!  Nabídku lyžařských zájezdů naleznete na www.ck-trip.cz v sekci lyžování. Tištěný katalog letos nevyjde.

 

Více »

Katalog LÉTO 2022 je tu!

Prolistovat si jej můžete ZDE.

Více »

Sportovní nákrčníky v prodeji!

Spustili jsme prodej našich sportovních nákrčníků!

 

Více »

Střípky z historie horské vesnice St. Martin am Tennengebirge

Z kroniky obce vybraly Magda Stehnová a Irena Špringlová

St. Martin leží v nadmořské výšce 947 m, je rozvodím řek Lammer a Fritzbach a skládá se ze dvou částí – St. Martin a Lammertal.
Nejvyšším vrcholem na území obce je Fritzerkogel (2363 m), nejnižší část obce je u ústí potoka Haslangerbach v 818 m.
Stavení sedláků se rozkládají v nadmořské výšce 830-1197 m.
Vesnice je obklopena několika horskými masívy – Tennengebirge, Stuhlgebirge a téměř dvoutisícovými vrcholy Koreinhöhe, Frommerkogel a Gerzkopf.

Více »

Webkamera

Zvětšit

 Počasí

česky    deutsch