Léto

St. Martin je skvělým výchozím bodem jak pro turistiku, tak pro cyklistiku.

Přímo nad pensionem Heidi vede hned několik turistických tras, díky kterým se lze dostat na nejkrásnější vrcholové body v bezprostředním okolí jako např. Ostermaisspitz s výhledy na Dachsteinský masiv, Korein obklopený úchvatnými masivy, Frommerkogel s výhledy na Bischlinghöhe a Tauernkogel a rozlehlými planinami pro pasoucí se horské krávy. Také se nad Pensionem Heidi nachází několik horských chat jako např. Buttermilchalm, Ostermaisalm, Karalm, kde se můžete po krátké procházce občerstvit a na venkovních terasách pokochat okolím, které Vás učaruje.

        

S dětmi můžete přímo v St. Martinu strávit příjemný den na přírodním koupališti Seepark s plochou 6.200m2.

 

 

Místa v okolí, která stojí za návštěvu:

Hrad Hohenwerfen - zcela právem se mu říká „hrad zážitků“. Kromě prohlídky hradu, s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s „rytířskými potřebami“ jsou absolutním magnetem pro malé i velké návštěvníky také každodenní přehlídky letů dravých ptáků, které pořádá Salcburský zemský svaz sokolníků. Prohlídka lze s přehrávačem se sluchátky v českém jazyce.

Bischlinghöhe - je vyhlášeným místem Paraglidingu, který si i Vy můžete se zkušeným instruktorem vyzkoušet. Nezapomenutelný zážitek!

Ramsau am Dachstein - které Vás uchvátí svou polohou, přímo pod Dachsteinským masivem a vzhledem krásné malé horské vesnice. Z Ramsau lze vyjet po placené Dachsteinstrasse na hlavní parkoviště lanovky na Hunerkogel (2687 m.n.m.), z jehož vrcholu, máte vrchol Hoher Dachstein (2995 m.n.m.) jako na dlani. Na vrcholu Vás také čeká visutý most, nebeské schody a ledová jeskyně. Výlet nepatří k nejlevnějším, ale rozhodně stojí za to!

Gosausee - úchvatná jezera Vorderer (Přední) a Hinterer (Zadní). U Vordered Gosausee se můžete projít podél jezera obklopeného tyčícími se horami, vyzkoušet zdejší ferratu nebo pokračovat přes jezero Hinterer až na horskou chatu Adamek hutte, která leží pod masivem Dachsteinu a nabízí úžasná panoramata.

Hallstatt - s jedinečnou atmosférou a krajinou, který leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO.

Obertauern - krásné horské lyžařské středisko, protkané turistickými i cyklo trasami, proslavené už v 60. letech skupinou Beatles, která na místních sjezdovkách natáčela svůj slavný film. Na jejich počest je zde jejich socha, která vítá návštěvníky při vjezdu do Obertauernu. Po cestě zpět do Pensionu Heidi neopomeňte minizoo v Untertauernu.

Zell am See - krásné městečko Zell am See na břehu jezera, výhled na sněho bílý ledovec Kitzsteinhorn, hory tyčící se k nebesům, křišťálově čistá voda. Můžete zde vyzkoušet vodní lyže, nebo si půjčit lodičky či paddleboard a kochat se okolím přímo z hladiny jezera. Poblíž je krásné středisko Kaprun, které Vám kromě vrcholů nabídne třeba i bobovou dráhu. Z těchto míst se lze vydat na placenou panoramatickou Grossglocknerskou vysokohorskou silnici vedoucí do Heiligenblutu.

Lammerklamm - tato přírodní památka se nachází u městečka Abtenau v horské oblasti na divoké řece Lammer. Kilometrová procházka vám zabere zhruba hodinku, ale rozhodně stojí za návštěvu.

 

Více inspirace naleznete v sekci VÝLETY.

 

Pokud byste raději preferovali předem zajištěný a ověřený program s našimi zkušenými průvodci a autobusovou dopravou, vyberte si některý z našich cyklistických nebo pěších zájezdů.

Zájezdy s ubytováním v Pensionu Heidi v St. Martin am Tennengebirge:

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA:


Po rovině naříč Alpami
Enžská cyklostezka
K alpským termálům na kolech
Panorama trip
Amadé bike
Cyklostezkami podél alpských řek
Za krásami alpských jezer a jezírek

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI:


Za vodníky alpských jezer
Rakouské Kolorádo pro děti
Cyklostezkami podél alpských řek a jezer
Za vodníky alpských jezer

TURISTICKÉ ZÁJEZDY:


Pohodově k vrcholům Alp
Za romantikou alpských salaší


Turistická mapa okolí St. Martin ZDE

Více zájezdů a kompletní informace o nich naleznete na www.ck-trip.cz v sekci CYKLOTURISTIKA  


  

Aktuality

PŘEDVÁNOČNÍ NAUDERS A RESCHENPASS

 Vychutnejte si extrémně široké sjezdovky jako stvořené pro nejdokonalejší oblouky ve střediscích na pomezí Itálie, Rakouska a Švýcarska, mezi nimiž kraluje 9 km dlouhá trať.

 

Autobusový zájezd 15.-20.12. 2021

NAVŠTÍVÍME naším autobusem 2x rakouský Nauders a 2x italský Schöneben/Reschenpass.

PROPOJENÍ středisek Reschenpass-Haideralm/San Valentino umocňuje požitek z lyžování s výhledy na nejvyšší vrchol někdejšího Rakouska-Uherska, Ortler (3905 m) i na kostelní věž čnící z jezera Reschensee, nad kterým se střediska vypínají.

Více »

SKI AMADÉ S VLASTNÍ DOPRAVOU

Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro jednotlivce, rodiny i skupiny máme v prosinci:

 

1.-15. 12. 2021

19.-26. 12. 2021

 

Ceny 790 Kč/os./noc, 590 Kč/os./noc na přistýlce
Více na www.apartmany-heidi.cz

Více »

PŘEDVÁNOČNÍ LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY DO SKI AMADÉ

Vyrazte do nejmodernější lyžařské oblasti Rakouska!

 

Autobusové zájezdy 2.-5. 12. a 8.-12. 12. 2021

Vychutnejte si 760 km sjezdovek na jediný skipas! Buďte mezi prvními, kteří zažijí novou dimenzi díky NOVÉ LANOVCE PANORAMALINK propojující Flachau a Wagrain s Kleinarlem a Zauchensee! Otevírá se tak gigantická lyžařská houpačka Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl - Wagrain - Flachau - Alpendorf. Lyžařsou euforii očekávejte také na nových sjezdovkách v Kleinarlu a na nové lanovce Flying Mozart

Více »

KATALOG ZIMA 2022 JE TU!

 

Prolistovat si jej můžete ZDE, stáhnout ZDE.

Pro rezervaci zájezdů klikněte ZDE.

 

Zahájili jsme prodej zimních zájezdů na rok 2021/22!  Nabídku lyžařských zájezdů naleznete na www.ck-trip.cz v sekci lyžování. Tištěný katalog letos nevyjde.

Více »

Připravujeme pro vás již 32. katalog!

Nepřetržitě pracujeme na katalogu LÉTO 2022, který bude k dispozici 11.11.2021! "smile"

Více »

Sportovní nákrčníky v prodeji!

Spustili jsme prodej našich sportovních nákrčníků!

 

Více »

Střípky z historie horské vesnice St. Martin am Tennengebirge

Z kroniky obce vybraly Magda Stehnová a Irena Špringlová

St. Martin leží v nadmořské výšce 947 m, je rozvodím řek Lammer a Fritzbach a skládá se ze dvou částí – St. Martin a Lammertal.
Nejvyšším vrcholem na území obce je Fritzerkogel (2363 m), nejnižší část obce je u ústí potoka Haslangerbach v 818 m.
Stavení sedláků se rozkládají v nadmořské výšce 830-1197 m.
Vesnice je obklopena několika horskými masívy – Tennengebirge, Stuhlgebirge a téměř dvoutisícovými vrcholy Koreinhöhe, Frommerkogel a Gerzkopf.

Více »

Webkamera

Zvětšit

 Počasí

česky    deutsch