Léto

St. Martin je skvělým výchozím bodem jak pro turistiku, tak pro cyklistiku.

Přímo nad pensionem Heidi vede hned několik turistických tras, díky kterým se lze dostat na nejkrásnější vrcholové body v bezprostředním okolí jako např. Ostermaisspitz s výhledy na Dachsteinský masiv, Korein obklopený úchvatnými masivy, Frommerkogel s výhledy na Bischlinghöhe a Tauernkogel a rozlehlými planinami pro pasoucí se horské krávy. Také se nad Pensionem Heidi nachází několik horských chat jako např. Buttermilchalm, Ostermaisalm, Karalm, kde se můžete po krátké procházce občerstvit a na venkovních terasách pokochat okolím, které Vás učaruje.

        

S dětmi můžete přímo v St. Martinu strávit příjemný den na přírodním koupališti Seepark s plochou 6.200m2.

 

 

Místa v okolí, která stojí za návštěvu:

Hrad Hohenwerfen - zcela právem se mu říká „hrad zážitků“. Kromě prohlídky hradu, s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s „rytířskými potřebami“ jsou absolutním magnetem pro malé i velké návštěvníky také každodenní přehlídky letů dravých ptáků, které pořádá Salcburský zemský svaz sokolníků. Prohlídka lze s přehrávačem se sluchátky v českém jazyce.

Bischlinghöhe - je vyhlášeným místem Paraglidingu, který si i Vy můžete se zkušeným instruktorem vyzkoušet. Nezapomenutelný zážitek!

Ramsau am Dachstein - které Vás uchvátí svou polohou, přímo pod Dachsteinským masivem a vzhledem krásné malé horské vesnice. Z Ramsau lze vyjet po placené Dachsteinstrasse na hlavní parkoviště lanovky na Hunerkogel (2687 m.n.m.), z jehož vrcholu, máte vrchol Hoher Dachstein (2995 m.n.m.) jako na dlani. Na vrcholu Vás také čeká visutý most, nebeské schody a ledová jeskyně. Výlet nepatří k nejlevnějším, ale rozhodně stojí za to!

Gosausee - úchvatná jezera Vorderer (Přední) a Hinterer (Zadní). U Vordered Gosausee se můžete projít podél jezera obklopeného tyčícími se horami, vyzkoušet zdejší ferratu nebo pokračovat přes jezero Hinterer až na horskou chatu Adamek hutte, která leží pod masivem Dachsteinu a nabízí úžasná panoramata.

Hallstatt - s jedinečnou atmosférou a krajinou, který leží bezprostředně u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO.

Obertauern - krásné horské lyžařské středisko, protkané turistickými i cyklo trasami, proslavené už v 60. letech skupinou Beatles, která na místních sjezdovkách natáčela svůj slavný film. Na jejich počest je zde jejich socha, která vítá návštěvníky při vjezdu do Obertauernu. Po cestě zpět do Pensionu Heidi neopomeňte minizoo v Untertauernu.

Zell am See - krásné městečko Zell am See na břehu jezera, výhled na sněho bílý ledovec Kitzsteinhorn, hory tyčící se k nebesům, křišťálově čistá voda. Můžete zde vyzkoušet vodní lyže, nebo si půjčit lodičky či paddleboard a kochat se okolím přímo z hladiny jezera. Poblíž je krásné středisko Kaprun, které Vám kromě vrcholů nabídne třeba i bobovou dráhu. Z těchto míst se lze vydat na placenou panoramatickou Grossglocknerskou vysokohorskou silnici vedoucí do Heiligenblutu.

Lammerklamm - tato přírodní památka se nachází u městečka Abtenau v horské oblasti na divoké řece Lammer. Kilometrová procházka vám zabere zhruba hodinku, ale rozhodně stojí za návštěvu.

 

Více inspirace naleznete v sekci VÝLETY.

 

Pokud byste raději preferovali předem zajištěný a ověřený program s našimi zkušenými průvodci a autobusovou dopravou, vyberte si některý z našich cyklistických nebo pěších zájezdů.

Zájezdy s ubytováním v Pensionu Heidi v St. Martin am Tennengebirge:

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA:


Po rovině naříč Alpami
Enžská cyklostezka
K alpským termálům na kolech
Panorama trip
Amadé bike
Cyklostezkami podél alpských řek
Za krásami alpských jezer a jezírek

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI:


Za vodníky alpských jezer
Rakouské Kolorádo pro děti
Cyklostezkami podél alpských řek a jezer
Za vodníky alpských jezer

TURISTICKÉ ZÁJEZDY:


Pohodově k vrcholům Alp
Za romantikou alpských salaší


Turistická mapa okolí St. Martin ZDE

Více zájezdů a kompletní informace o nich naleznete na www.ck-trip.cz v sekci CYKLOTURISTIKA  


  

Aktuality

Vánoce v Heidi s vlastní dopravou!

Dopřejte si bezstarostné Vánoce v Rakouských Alpách! Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro zájemce s vlastní dopravou nabízíme v termínu:

20.-26. 12. 2022

Ceny 860 Kč/os./noc, 660 Kč/os./noc na přistýlce

 

Více »

VÁNOČNÍ ULTRA FIRST MINUTE! Sleva 10%!

Využijte VÁNOČNÍ ULTRA FIRST MINUTE a získejte slevu 10% a zároveň zájezd = nejkrásnější dárek pod stromeček.

Platí do 23. 12. 2022 na zájezdy CK-TRIP z katalogu LÉTO 2023.

Více »

VÁNOČNÍ ULTRA FIRST MINUTE sleva 10%

Využijte VÁNOČNÍ ULTRA FIRST MINUTE a získejte slevu 10% a zároveň zájezd = nejkrásnější dárek pod stromeček. Platí do 23. 12. 2022 na letní zájezdy CK-TRIP.

Na přání vám zašleme darovací list zdarma. Informujte se na e-mailu ck-trip@ck-trip.cz nebo na telefonním čísle 483 314 298.

Letní katalog si prolistujte ZDE nebo stáhněte jako PDF ZDE. Zájezdy rovněž najdete v příslušných sekcích na www.ck-trip.cz: CYKLOTURISTIKA, CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI, TURISTIKA, INLINE SKATING

Více »

Máme pro Vás skimapy!

Ke stažení ZDE.

Více »

Přinášíme Vám dny volna a svátky 2022/2023

Přehled jarních prázdnin a dny volna naleznete kliknutím na tuto aktualitu.

Více »

Nabídka zimních lyžařských zájezdů 2023

Osvědčené lyžařské zájezdy míří do středisek: Ski Welt Wilder Kaiser, Nauders & Reschenpass, Skiaréna Silvretta – Ischgl & Samnaun a Itálie: 3Zinnen Dolomity & Cortina d´Ampezzo.


Novinkou v katalogu ZIMA 2023 je lyžařské středisko Lungau, které nabízíme v kombinaci s velehorským Obertauernem. Příjemným bonusem pro naše zákazníky jsou slevy na skipasy.

 

 Lyžováním lyžařský den nekončí! Průvodci mají na zájezdech připravený i program po lyžování – vycházku s loučemi a občerstvením na horskou chatu, večerní sáňkování, lední metanou, snowtubing a  relaxaci v alpských termálech….

Více »

Ski Amadé + Dachstein-West + Obertauern

Tradičně nejžádanější lyžařskou oblastí je Ski Amadé: Nabízí lyžování na 760 km sjezdovek ve střediscích Flachau, Zauchensee, Wagrain, Schladming, Grossarl, Gastein a Hochkönig.

 

V nabídce máme 11 termínů od prosince do března. Příjemným bonusem pro naše zákazníky jsou slevy na skipasy.

Více »

Výzva pro skupiny! Ubytování v Pensionu Heidi

Pension Heidi se nachází v malebné vesničce Sankt Martin am Tennengebirge. Využijte výhodné nabídky volných termínů!

 

24. 11. - 8. 12. 2022

11. - 16. 12. 2022

20. - 26. 12. 2022

2. - 6. 1. 2023

10. - 12. 1. 2023

16. - 19. 1. 2023

23. 3. - 10. 4. 2023

Více »

ZIMA 2022/2023 ODSTARTOVÁNA!

Prodej lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie byl odstartován!

 

Inspirujte se již nyní v sekci lyžování na www.ck-trip.cz. Katalog ZIMA 2022 si můžete prolistovat zde a stáhnout jako PDF zde:

 

Tištěný katalog letos nevyjde.

Více »

Chcete se stát průvodcem CK TRIP?

Cykloturistická sezóna je v plném proudu a my již připravujeme tu následující. Zájem o naše zájezdy je veliký, proto hodláme naši nabídku cykloturistických zájezdů do Rakouska, Slovinska, Německa a Itálie rozšířit, proto bychom rádi do našeho týmu stálých průvodců přivítali nové tváře.

Umíte-li anglicky či německy, jste-li organizačně i fyzicky zdatní, ozvěte se nám (ck-trip@ck-trip.cz). Nehledáme průvodce na stálý pracovní poměr, ale sportovní a cestovatelské nadšence, kteří by rádi věnovali část své dovolené průvodcování cykloturistických zájezdů naší CK.

 

Výhodou je znalost cykloturistických zájezdů CK TRIP.

 

Těšíme se na Vás, tým CK TRIP

Více »

Webkamera

Zvětšit

 Počasí

česky    deutsch