Lyžování

Pension a Apartmány Heidi

Jedno z největších a nejmodernějších středisek Alp vzniklo propojením 25 původně samostatných oblastí. S jedinou permanentkou lyžujete na 760 km sjezdovek Ski Amadé. Strategická poloha Pensionu Heidi umožňuje atraktivní lyžařské kombinace středisek Ski Amadé, ale také Obertauern a Dachstein-West.

Amadé – Salzburger Sportwelt

Salzburger Sportwelt je srdcem celého Ski Amadé. Převratnou novinkou je LANOVKA PANORAMALINK propojující Flachau a Wagrain s Kleinarlem a Zauchensee! Otevírá se tím nová dimenze – gigantická lyžařskáhoupačka Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl - Wagrain - Flachau - Alpendorf. Kromě 4–6 km dlouhých sjezdovek z vrcholů až do údolí se můžete vydat na celodenní lyžařské „výlety“ touto 200 km dlouhou lyžařskou houpačkou. Každé středisko má osobitou tvář: sportovní a velehorské Zauchensee, romantický Kleinarl s jedním z největších snowparků v Alpách (Absolutpark), moderní Flachau a tradiční Wagrain, ze kterého se lanovky rozbíhají na všechny strany – nově i do Kleinarlu. Díky lanovkám Panoramalink a G-link poznáte poznáte celou oblast!

Z Pensionu Heidi doporučujeme jet do nedalekého Flachau a zaparkovat strategicky u Space-Jet nebo u kabinkové lanovky Rote Achter. Snadno dostupné je rovněž parkoviště mezi středisky Zauchensee a Kleinarl (dálniční sjezd Flachau-Winkl).

TAJNÉ TIPY (střediska spadající pod Salzburgeer Sportwelt): nekomerční lyžování na překvapivě širokých a dlouhých sjezdovkách, o jejichž kvalitě svědčí evropské prvenství
v testu lyžařských středisek
v kategorii „tajné tipy“ nabízí lyžařská houpačka Altenmarkt-Radstadt.

Komorní atmosféru, dokonalé tratě a nadhernou horskou kulisu nabízí též nedaleké lyžařské středisko Filzmoos.

TIP pro rodiny a pohodové lyžaře: Monte Popolo v blízkém Ebenu, navíc nabízí bezkonkurenčně výhodné ceny skipasů

 

Pension a Apartmány Heidi

Schladming – Reiteralm

Lyžařská houpačka propojující čtyři vrcholy uspokojí i nejnáročnější lyžaře nejmodernějšími lanovkami a luxusními sjezdovkami. Stabilní a dlouhou sezónu garantuje nejvýkonnější systém umělého zasněžování v Rakousku. Schladming je proslulý světovými poháry a mistrovstvími světa. Na Reiteralmu trénuje světová elita. Oceníte novou kabinovou lanovku až na vrchol Planai! Při lyžování se můžete kochat výhledy na masív Dachsteinu, jehož ledovcové lanovky jsou v ceně skipasu. Pestrá je i nabídka sáňkařských drah (až 7 km) a snowparků. Letos nové 6sedačkové lanovky na Reiteralm a na Planai!

Z Pensionu Heidi nejblíže leží Pichl/Reiteralm, přes Schladming do Hausu lze putovat na lyžích nebo samozřejmě autem či zdarma skibusem.

Pension a Apartmány Heidi

Hochkönig

Nejmladší ze salcburských lyžařských houpaček spojuje pět údolí nad poetickými obcemi Mühlbach, Dienten, Maria Alm pomocí moderních lanovek. Značená trasa Königtour vede přes 35 km sjezdovek a lanovkami (včetně nové kabinky Gabühel a Natrun) tak propojuje 6 vrcholů s 7500 m převýšení. Lyžařští fajnšmekři ocení délku a šířku všech sjezdovek, panoramata Hochkönigu a Vysokých Taur a spoustu útulných hospůdek.

Z Pensionu Heidi se jede přes Bischofshofen do Mühlbachu. Tajným tipem jsou 3 vleky Keillifte pyšnící se „biosněhemů a nezapomenutelnými scenériemi.

Pension a Apartmány Heidi

Gastein – Grossarl

Gasteinské údolí nabízí sportovní lyžování v srdci Vysokých Taur. Lyžařská houpačka Dorfgastein-Grossarl láká sympatickou atmosférou a dlouhými sjezdovkami. Skibusem z Dorfgasteinu lze údolím pokračovat do věhlasných lázeňských středisek Bad Hofgastein s radikálně modernizovanými lanovkami a Bad Gastein s „francouzsky velehorským lyžováním.“ Gasteinské sjezdovky překvapí nejen svou šíří a délkou, ale také svým převýšením až 1200 m!

Z Pensionu Heidi se jede přes St. Johann in Pongau do Grossarlu nebo o údolí dál do Dorfgasteinu, který je skibusem provázán s celým Gasteinským údolím.

Pension a Apartmány Heidi

Dachstein-West

Dachstein-West se rozprostírá v pohádkové krajině na úpatí Dachsteinu (2995 m) v sousedství Ski Amadé. Nabízí 77 km sympatických sjezdovek propojených lanovkami do lyžařské houpačky Annaberg-Zwieselalm-Russbach. Příznivé ceny, mírné a středně náročné svahy osloví zejména pohodáře a rodiny. Pohodu a výhledy slibuje 16 rustikálních horských chat.

Ze St. Martina (od Gasthof Post) jezdí do blízkého Annabergu zdarma skibus.

Pension a Apartmány Heidi

Obertauern

Moderní, velehorské Obertauern je proslulé dostatkem sněhu od listopadu do května. Celé středisko je možné obkroužit po značeném okruhu Tauernrunde. Oblíbené jsou nenáročné „dálnice;“ zdatní mohou vyzkoušet strmou „G2.“ Horské chaty jsou vyhlášené svými bujarými après-ski párty. Narazíme na stopy kapely Beatles, která zde točila své „Help!“ a zpopularizovala středisko.

Z Pensionu Heidi se jede přes Radstadtu do Obertauernu.

Interaktivní Skimapy

Ski Amadé

Dachstein-West

Obertauern