Další výlety v létě

Pension a Apartmány Heidi

Poloha pensionu Heidi je vhodná nejen pro aktivní dovolenou, sport, ale také pro:

 

poznávací výlety po Salcbursku (Salcburk, Hallein, Solná komora, Schladming, Altenmarkt, Bischofshofen, solné doly, atrakce pro rodiny s dětmi…)

gurmánské zážitky v restauracích a na rustikálních horských salaších

relaxace v této malebné horské obci či v alpských termálech v Altenmarktu, v Gasteinu zde a zde , v Gollingu či v Bad Ischlu 

Pension a Apartmány Heidi

INTERAKTIVNÍ MAPA S VÝLETNÍMI CÍLI ZDE

Pension a Apartmány Heidi

Turistické zajímavosti

St. Martin am Tennengebirge (949 m) je idylická horská obec rozprostírající se mezi Dachsteinem a Tennengebirge na rozvodí řek Lammer a Fritz. Nabízí bezpočet výletů k horským salaším až 400 let starým a v zimě lyžování ve střediscích Ski Amadé a Dachstein-West.

Tennengebirge jsou pohořím nacházejícím se v Rakouských Alpách ve spolkové zemi Salcbursko u města Bischofshofen. Geograficky se hory zařazují do Východních Alp. Jedná se o vápencovou náhorní plošinu o ploše 60 km². Nad výškou 2000 m má plošina ještě rozlohu 37 km². Od roku 1982 je oblast prohlášena za chráněnou. Vzhledem k velkému výskytu vápence se zde nalézá mnoho krasových útvarů – jeskyně, propasti atd. Na západě masivu nalezneme největší ledovou jeskyni na světě – Eisriesenwelt.

Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách a zároveň jedna z vůbec nejznámějších alpských oblastí. Nejvyšší ze stovek jeho vrcholů, Hoher Dachstein (2995), je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Politicky patří toto území sejným dílem do spolkových zemí Salcbursko, Štýrsko, masív Dachsteinu pak hraničí k spolkové zemi Horní Rakousko. Masiv Dachsteinu pokrývá území přibližně 20×30 km. Většinu plochy tvoří zvlněná náhorní plošina s mnoha krasovými jevy. Nejvyšší vrcholy se nachází na jejím okraji, a spadají zejména k jihu vysokými stěnami (až 1100 metrů) do údolí. Dachstein je také místem nejsevernějšího a zároveň nejvýchodnějšího zalednění v Alpách – ledovce a významnější ledová pole jsou Hallstattský, Velký Gosauský, Schladmingerský, Schneeloch, Malý Gosauský, Edelgriesský, Severní Torsteiu a Jižní Torstein.

Jablonecká chata se nachází v lyžařské oblasti Dachstein-West na úbočí hory Grosser Donnerkogel ve výšce 1 550 metrů nad mořem. V roce 1902 založili tehdejší němečtí obyvatelé Jablonce n. N. místní sekci Německého alpského spolku. Jeho členové získali v roce 1931 chatu v Alpách, kterou pojmenovali podle svého bydliště, tedy Gablonzer Hütte.
Po skončení druhé světové války byli němečtí obyvatelé Jablonecka odsunuti, část z nich se usídlila v Bavorsku. V městě Kaufbeuern založili sídliště Neugablonz, kam přenesli nejenom své sklářské umění, ale také spolek, který chatu vlastní.
Ve vchodu do chaty umístili členové Alpského spolku kameny ze své domoviny: z Ještědu, Jizerských hor, Krkonoš, Černé Studnice a Bukovce.